Domy wakacyjne & Apartamenty
Rio de Janeiro i okolica

Nasza oferta 1 Domy wakacyjne & Apartamenty w Rio de Janeiro i okolicach - Brazylia. Zarezerwuj niedrogi urlop - bez opłat dla pośredników!

Usuń filtry
Usuń filtry
1 wynik
Domek letniskowy Holiday House in Paraty Brazil

Domek letniskowy Holiday House in Paraty Brazil

max. 99 400 m² 8 Syp. 7 Łaz.

Doświadczenia naszych urlopowiczów w Rio de Janeiro i okolicach

3 Opinie o domkach i apartamentach w Rio de Janeiro i okolicach

5
z 5
1 kwater i noclegów w Rio de Janeiro i okolicach wyróżniono średnio 5 z 5 gwiazdek !

Najnowsze oceny

Schöner Familienurlaub

Ferienhaus in Paraty Brasilien Schöner Familienurlaub

5 z 5


Wir waren für eine Woche in Paraty und haben das Ferienhaus gemietet.

5

Co zwiedzić w Rio de Janeiro?


Rio de Janeiro to wprost wymarzony kierunek na odbycie podróży życia. Najlepszym dowodem na prawdziwość tego stwierdzenia jest choćby to, że nigdzie indziej nie doświadczymy takiego bogactwa kolorów, kontrastów, przepychu, atrakcji, czy żywego, wyjątkowo ekspresyjnego temperamentu, jaki wyróżnia żyjących tam ludzi. To drugie pod względem wielkości miasto w Brazylii jest nazywane światową stolicą karnawału, bo przez kilka lutowych dni i nocy panuje tu iście szampańska atmosfera, ludzie tańczą w rytm energetycznej samby, śpiewają, przebierając się w efektowne stroje. I choć termin wydarzenia co roku ulega zmianie, to jednak za każdym razem zabawa jest iście szampańska.

Sławny posąg Chrystusa Odkupiciela


Miasto warto odwiedzić także po to, by na własne oczy zobaczyć słynny, ogromnych rozmiarów posąg Chrystusa Odkupiciela, czy sławną plażę Copacabana, która przez całe dnie tętni życiem, mieszcząc w sobie boiska do gry w siatkówkę, czy bary serwujące kolorowe, przyprawiające o przyjemny zawrót głowy drinki. Obowiązkowym punktem w planie zwiedzania, zwłaszcza jeśli chodzi o fanów piłki nożnej, jest stadion piłkarski Maracan.

Przepych centrum i spokój Santa Teresy


Tak naprawdę, w Rio de Janeiro jest tyle interesujących miejsc, że turyści bardzo często muszą ograniczać się tylko do tych głównych, najbardziej znanych obiektów. Turystyczną przygodę dobrze jest zacząć od centrum, w którym można zaobserwować interesujący kontrast stylów – współczesnego, wyrażającego się w nowoczesnych wieżowcach oraz starego, zamkniętego w architekturze kolonialnych kamienic. W tych okolicach można natknąć się na ciekawą wystawę sztuki, czy zjeść smaczny posiłek. Warto udać się także na Santa Teresa, malownicze, emanujące spokojem wzgórze, które pod względem panującego tu klimatu znacząco odróżnia się od nieco hałaśliwej części miasta.

Szaleństwo w Lapa


Amatorzy spędzania czasu na łonie natury z pewnością powinni się zaś pokusić o zwiedzanie Ogrodu Botanicznego, a także Parku Narodowego Tijuca. Z kolei wszystkich spragnionych rozrywki i nocnego życia, bez wątpienia zadowoli wizyta w dzielnicy Lapa, która jest pełna barów i dyskotek trwających do białego rana. W tych okolicach można również trafić na zabytkowy akwedukt oraz katedrę Metropolitana de Sao Sebastiao.