Rozwiń/Zwiń

Więcej kryteriów wyszukiwania

Usuń filtry

Sypialnie

Wyposażenie


Pokaż więcejPokaż mniej

Idealny dla


Pokaż więcejPokaż mniej

Urlop


Pokaż więcejPokaż mniej

Możliwości uprawiania sportów


Pokaż więcejPokaż mniej

Rodzaj obiektu


Pokaż więcejPokaż mniej

oferty

2 wyników

Brazylia - Rio de Janeiro i okolica - Paraty

Domek letniskowy Holiday House in Paraty Brazil

7 Sypialnie
> 20 Osób - 400 m²

od 500
za noc

Brazylia - Rio de Janeiro i okolica - Copacabana Beach

Apartment on Copacabana Beach

Apartment on Copacabana Beach

Mieszkanie w Copacabana dla 4 osób

1 Sypialnie
do 6 Osób - 38 m²

od 70
za noc

2 wyników


  Wrażenia naszych gości w Rio de Janeiro i okolica


  5
  od 5
  3 Opinie o domkach letniskowych i apartamentach w Rio de Janeiro i okolica ze średnio 5 z 5 gwiazdek.

  Najnowsze opinie

  Co zwiedzić w Rio de Janeiro?

  Rio de Janeiro to wprost wymarzony kierunek na odbycie podróży życia. Najlepszym dowodem na prawdziwość tego stwierdzenia jest choćby to, że nigdzie indziej nie doświadczymy takiego bogactwa kolorów, kontrastów, przepychu, atrakcji, czy żywego, wyjątkowo ekspresyjnego temperamentu, jaki wyróżnia żyjących tam ludzi. To drugie pod względem wielkości miasto w Brazylii jest nazywane światową stolicą karnawału, bo przez kilka lutowych dni i nocy panuje tu iście szampańska atmosfera, ludzie tańczą w rytm energetycznej samby, śpiewają, przebierając się w efektowne stroje. I choć termin wydarzenia co roku ulega zmianie, to jednak za każdym razem zabawa jest iście szampańska.

  Sławny posąg Chrystusa Odkupiciela

  Miasto warto odwiedzić także po to, by na własne oczy zobaczyć słynny, ogromnych rozmiarów posąg Chrystusa Odkupiciela, czy sławną plażę Copacabana, która przez całe dnie tętni życiem, mieszcząc w sobie boiska do gry w siatkówkę, czy bary serwujące kolorowe, przyprawiające o przyjemny zawrót głowy drinki. Obowiązkowym punktem w planie zwiedzania, zwłaszcza jeśli chodzi o fanów piłki nożnej, jest stadion piłkarski Maracan.

  Przepych centrum i spokój Santa Teresy

  Tak naprawdę, w Rio de Janeiro jest tyle interesujących miejsc, że turyści bardzo często muszą ograniczać się tylko do tych głównych, najbardziej znanych obiektów. Turystyczną przygodę dobrze jest zacząć od centrum, w którym można zaobserwować interesujący kontrast stylów – współczesnego, wyrażającego się w nowoczesnych wieżowcach oraz starego, zamkniętego w architekturze kolonialnych kamienic. W tych okolicach można natknąć się na ciekawą wystawę sztuki, czy zjeść smaczny posiłek. Warto udać się także na Santa Teresa, malownicze, emanujące spokojem wzgórze, które pod względem panującego tu klimatu znacząco odróżnia się od nieco hałaśliwej części miasta.

  Szaleństwo w Lapa

  Amatorzy spędzania czasu na łonie natury z pewnością powinni się zaś pokusić o zwiedzanie Ogrodu Botanicznego, a także Parku Narodowego Tijuca. Z kolei wszystkich spragnionych rozrywki i nocnego życia, bez wątpienia zadowoli wizyta w dzielnicy Lapa, która jest pełna barów i dyskotek trwających do białego rana. W tych okolicach można również trafić na zabytkowy akwedukt oraz katedrę Metropolitana de Sao Sebastiao.