Apartamenty i domki letniskowe w Amsterdamie

Wynajem domów letniskowych & apartamentów w Amsterdamie: już od 80 € za noc

Co zwiedzić w Amsterdamie?Amsterdam jest miastem wartym odwiedzenia o każdej porze roku. Niezależnie od pogody; w czasie deszczu, zamieci, zatokowych wiatrów czy słońca, miasto otwiera przed nami tysiące możliwości. Holendrzy szczególnie upodobali sobie lato- co tydzień organizowane są letnie festiwale, grille w parkach, darmowe spektakle i pokazy filmów na świeżym powietrzu, a także tak zwane Urban Campsite, czyli architektoniczne części wystaw wystawione na plaży, w których po rezerwacji, można spędzić noc.

Miasto MuzeówStolica Holandii przewyższa ilością muzeów wszystkie europejskie miasta. Po za najbardziej znanym muzeum Rijksmuseum, w jego okolicy znajduje się również Muzeum Van Gogha i Stedelijkmuseum, czyli muzeum z doskonałą kolekcją sztuki współczesnej.

Wybierając się do Amsterdamu, zwolennicy muzeów powinni odwiedzić Dom Anny Frank, słynną kryjówkę z czasów II Wojny Światowej. Po za tematyką wojenną, wystawy dotyczą również dykryminacji i Holokaustu.
Relaksacyjne będzie wyjście do Heineken Experience, gdzie w formie przyjemnej wystawy można poznać historię i sposoby warzenia słynnego piwa, zwiedzanie kończąc degustacją.
Warto wyposażyć się w kartę, upoważniającą do bezpłatnego lub objętego zniżką, zwiedzania muzeów.

Zbaczając z trasyWybierając się do Amsterdamu warto odwiedzić sąsiedztwo centrum- dzielnice Haarlemmerbuurt, Jordaan, De Pijp czy Eastern Docklands. Każda z dzielnic ma swoją specyfikę, bez wątpienia wszystkie znajdą zwolenników.
Jordaan jest najbardziej zielonym rejonem Amsterdamu, słynnym z licznych galerii sztuki nowoczesnej, a także modnych restauracji zwłaszcza przy Noordermarkt .
Kierując się na południe od centrum trafimy do dzielnicy Pijp, z najsłynniejszym placem targowym w Amsterdamie- Aelbert Cuyp Market, który jest chętnie odwiedzany przez turystów. W tej dzielnicy znajduje się Heineken Experience, a także słynny jazzowy bar Badcuyp.
Przemierzając Haarlemmerbuurt warto odwiedzić pyszną piekarnię Petit Gateau z tradycyjnymi, nie tylko holenderskimi wypiekami, kawę polecamy w Two For Joy,gdzie wypalana jest kawa.
Jeżeli nasz wybór padnie na północ Amsterdamu, godnym polecenia jest Eye Film Institute, gdzie po za filmami możemy uczestniczyć w międzynarodowych wystawach.

Jeżeli Amsterdam będzie na mapie naszych wakacyjnych planów, nie zawahajmy się nawet na moment- to miejsce nie pozwala się nikomu nudzić. Jest doskonałe zarówno dla miłośników miejskiej dżungli, jak i zwolenników leśnego odpoczynku.

Rodzaje urlopu w Amsterdamie