Apartamenty i domki letniskowe w Burgas

Wynajem domów letniskowych & apartamentów w Burgas: już od 18 € za noc

Co zwiedzić w okolicach Burgas?Burgas to miasto położone nad Morzem Czarnym, będące jednym z większych ośrodków wschodniej Bułgarii. Jest to świetny kierunek na kilkudniową wycieczkę, chwilowe oderwanie się od codzienności i nawału obowiązków związanych z pracą. Można tu znaleźć całe mnóstwo interesujących zakątków i odbyć wiele niezapomnianych wycieczek oraz turystycznych przygód.

Różne oblicza Parku Nadmorskiego


Zwiedzanie okolicy warto rozpocząć od Parku Nadmorskiego, który nie dość, że oferuje nam magiczne wręcz widoki na morze, to jeszcze potrafi uraczyć smakowitym jedzeniem i szlachetnymi trunkami. Na jego terenie znajduje się bowiem mnóstwo kawiarenek, barów i restauracji, które są bardzo zróżnicowane pod względem swego charakteru i prezentowanej oferty. W jednych można posłuchać muzyki na żywo i spędzić wieczór w iście szampańskim nastroju, a w innych wypić w spokoju dobrą kawę, ciesząc się ciszą i kameralną atmosferą.

Kurorty, dawne porty i inne urokliwe zakątki…


Wraz z oddalaniem się od centrum Burgas, liczba atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia wcale nie maleje. Wręcz przeciwnie. Okazuje się, że okolice tego miasta również odznaczają się dużym potencjałem turystycznym. Warto więc urządzić sobie całodniową wycieczkę w te rejony. Pierwszym punktem na trasie powinien być Słoneczny Brzeg, czyli znany kurort, który jest oddalony od centrum Burgas zaledwie 30 minut jazdy samochodem, bądź też autobusem. W bliskim sąsiedztwie kurortu znajduje się ponadto bardzo urokliwe miasto Nessebar, swymi początkami sięgające jeszcze czasów średniowiecza. Kiedyś było ono wioską rybacką, zaś współcześnie przyciąga licznymi atrakcjami archeologicznymi, a także klimatycznymi knajpkami, w których można zjeść dobrą rybę. Mało tego, goszcząc tutaj warto też zwiedzić okazałą cerkiew, a także zawitać do uroczego portu. Turyści odwiedzają to miasto przez cały rok, bo o każdej porze można przeżyć tu niezapomnianą przygodę i atrakcyjnie spędzić czas. Goszcząc w tych rejonach nie sposób pominąć również Sozopolu, jednego z najstarszych miast wybrzeża bułgarskiego. Jest to prawdziwe skalisty, położony nad urwistym brzegiem zakątek, z którego rozciąga się przepiękna panorama na okolicę.

Piknik nad jeziorami lagunowymi


Okolice Burgas zasługują na uwagę także ze względu na otaczające je jeziora lagunowe, takie jak jezioro Mandrenskie, Burgaskie, czy Atanasowskie. To malownicze otoczenie świetnie nadaje się na piknik, czy romantyczny spacer.

Ulubione cele podróży w Burgas