Domy wakacyjne & Apartamenty
Indie

Nasza oferta 5 Domy wakacyjne & Apartamenty w Indiach - . Zarezerwuj niedrogi urlop - bez opłat dla pośredników!

Usuń filtry
Usuń filtry
3 wyniki
Domek letniskowy Urlop wypoczynkowy Nagaland

Domek letniskowy Urlop wypoczynkowy Nagaland

max. 6 120 m² 3 Syp. 2 Łaz.

Charming villa NeDi near Pula for 6 people, 2 bedrooms, 1 bathroom, private pool, 9 km from the beach and 300 m from the center, garage, trampolines

od 115 za noc
od 115 za noc
Apartament Dla rodzin Maharashtra

Apartament Dla rodzin Maharashtra

max. 4 30 m² 1 Syp. 1 Łaz.

od 85 za noc
od 85 za noc
Apartament Coconut creek farm &homestay

Apartament Coconut creek farm &homestay

max. 3 150 m² 7 Syp. 3 Łaz.

od 28 $ za pokój / noc
od 28 $ za pokój / noc

Co warto zwiedzić w Indiach?


Indie, ze względu na niesamowite krajobrazy, wyjątkowe zabytki, świetną kuchnię, a także niskie ceny, stają się coraz częstszym kierunkiem wycieczek Polaków. Tym samym, odpowiedź na tendencyjne pytanie o to, co warto (a jest tego całe mnóstwo!) zobaczyć w Indiach należałoby rozpocząć od zwrócenia uwagi na miasto Mandurai, będące religijnym, a także kulturowym centrum tego kraju. To właśnie tutaj położony jest świątynny kompleks dedykowany legendarnemu Śiwie oraz jego żonie Parwati, będący wręcz kultowym miejscem sakralnym, do którego przybywają liczne pielgrzymki składające się tak z turystów, jak i z tubylców. Warto odwiedzić to miejsce choćby ze względu na jego niespotykaną atmosferę. Inną, również obowiązkową pod względem turystycznym, świątynią jest Tadż Mahal.

Darjeeling – uzdrowisko klimatyczneBardzo ciekawym obiektem w Indiach jest także Darjeeling, himalajskie miasto, będące uzdrowiskiem klimatycznym, a także turystycznym ośrodkiem, jednak przede wszystkim słynące z jednej z największych oraz najlepszych na świecie plantacji herbaty – wytwarza się tutaj wiele różnych jej gatunków. Przemieszczając się dalej po Indiach, kuszącym miejscem jest Delhi, czyli położona na wysokościach, dawna stolica Indii.

Nowe Delhi – serce IndiiW trakcie wycieczki po Indiach nie można zapomnieć o mieście, które jest utożsamieniem indyjskiego klimatu, a mianowicie Nowym Delhi – stolicy państwa. To miasto skrajności – z jednej strony wielkie wieżowce, z drugiej niskie zabudowania biedniejszych dzielnic. To zabytki mające prawie 2000 lat i nowoczesna architektura. Będąc w stolicy Indii warto odwiedzić, m.in. Bramę Indii, Pałac Prezydencki i Muzuem Narodowe.

Mumbaj – stolica BollywoodGoszcząc w tym kraju nie sposób nie zawitać również do Mumbaju, kinematograficznego ośrodka Indii. To tutaj narodziło się słynne Bollywood, czyli hinduski odpowiednik amerykańskiego Hollywood. Pamiętajmy jednak, że tubylcy nie przepadają za tym określeniem. Preferują raczej nazwę hindi cinema, która ich zdaniem nie zawiera w sobie tylu negatywnych podtekstów, co słowo Bollywood.
Warty uwagi, a tym samym także wizyty, jest Radżastan, w którym znajduje się urokliwy i jednocześnie tajemniczy Pałac Wiatrów. Jest on utworzony zaledwie z jednej, przedniej ściany, usianej tysiącami niewielkich okienek, które wychodzą na miasto. Jest to symbol tak zwanej złotej klatki tutejszych kobiet, które w ten sposób mogą - bez wychodzenia z domu - podglądać świat.