Apartamenty i domki letniskowe w Kenii

Wynajem domów letniskowych & apartamentów w Kenii: już od 54 € za noc

Inne popularne regiony w Kenii

  1. Coast
    • Diani Beach

Jakie miejsca zwiedzać w Kenii?Jeżeli decydujemy się na urlop w Kenii, z pewnością powinniśmy skorzystać z dwóch największych oferowanych atrakcji: safari oraz wypoczynku na jednej z malowniczych plaż. Safari z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem dla turysty w każdym wieku – zapierające dech w piersiach widoki, dzikie zwierzęta i dreszcz emocji sprawią, że już zawsze będziecie wspominać niesamowite uroki Kenii. Świetnym wakacyjnym rozwiązaniem, jakie oferuje nam Afryka, jest także wypoczynek na jednej z piaszczystych plaż oferowanych kurortów. Gorące słońce, delikatny piasek i przejrzysta woda – czego chcieć więcej?

Parki i rezerwaty


Największymi miastami Kenii są Nairobi, Mombasa oraz Nakuru. W okolicy wszystkich znajdują się liczne parki i rezerwaty. Najpopularniejszym miejscem na tego typu wypad jest z pewnością rezerwat dzikiej zwierzyny Masai Mara. To właśnie tutaj można poznać kulturę Masajów, tutaj także odbywają się migracje antylop, gnu i zebr. Wartym zobaczenia jest także Park Narodowy jeziora Nakuru, znajdujący się w Wielkiej Dolinie Ryftowej – słynie on z tego, że jest domem dla wielu gatunków rzadkich ptaków. Także Park Narodowy Nairobi jest warty odwiedzenia - jego część zajmuje niesamowita drzewiasta sawanna – park jest więc ostoją dla wielu dzikich gatunków zwierząt.

Gorący piasek, sporty wodne i objazdowe safari


Diani Beach to maleńki raj położony na spokojnych wybrzeżach Oceanu Indyjskiego. Znajduję się na południe od Mombasy, niedaleko od granicy z Tanzanią. Można tu wypocząć grając w golfa lub smakując miejscowych specjałów w jednej z restauracji. Jeżeli wolny czas wolicie spędzić nad wodą, polecamy wędkowanie, nurkowanie i kite surfing - to tylko kilka ze sposobów na spędzanie wolnego czasu na Diani Beach. Znajdzie się także coś dla najmłodszych – jak pisaliśmy wcześniej, ogromnym skarbem Kenii jest safari. Ta bajeczna kraina oferuje wiele wycieczek, podczas których zarówno dzieci, jak i dorośli poznają zwierzęta zamieszkujące region oraz tutejszą roślinność. Dla szukających ekstremalnych doznań organizowane są także loty balonem.
Sprawdź naszą ofertę domków do wynajęcia w Kenii – z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Ulubione cele podróży w Kenii