Domy wakacyjne & Apartamenty
Maroko

Nasza oferta 4 Domy wakacyjne & Apartamenty w Maroku - Afryka. Zarezerwuj niedrogi urlop - bez opłat dla pośredników!

Usuń filtry
Usuń filtry
4 wyniki
Domek letniskowy Riad Malaika

Domek letniskowy Riad Malaika

max. 6 240 m² 3 Syp. 3 Łaz.

od 70 za pokój / noc
od 70 za pokój / noc
Apartament Hotel Riad Malaika

Apartament Hotel Riad Malaika

max. 6 240 m² 3 Syp. 3 Łaz.

od 90 za pokój / noc
od 90 za pokój / noc
Apartament Riad Ariha

Apartament Riad Ariha

max. 12 270 m² 5 Syp. 5 Łaz.

Domek letniskowy UNDER MAINTAINANCE: WE'LL COME BACK AT 4:30AM (GMT+1)UNDER MAINTAINANCE: WE'LL COME BACK AT 4:30AM (GMT+1)

Co warto wiedzieć o Maroko?


Każdy wyjazd wymaga odpowiedniego przygotowania. Zminimalizowanie przypadkowości przed wyjazdem sprawi, że czas na miejscu spędzimy na bajkowym wypoczynku, bez niepotrzebnych nerwów. Królestwo Maroko to jedno z Państw Maghrebu, połączenie kraju Afrykańskiego ze światem Islamu, egzotyka w czystej formie dla każdego Europejczyka.
Dzięki tanim lotom, bezpośrednim połączeniom z każdej europejskiej stolicy i krótkim kursom promów, bez problemu możesz skorzystać z przyjemności surfowania w Essaouria nad Oceanem Atlantyckim, uprawiać treking w górach Atlasu, czy odpoczywać w nadmorskim kurorcie Agadir. Maroko otwiera wiele perspektyw na spędzenie wakacji, najważniejsze to wyposażyć się w dobry przewodnik, aby posiadany czas spożytkować jak najlepiej.

Most między światem Europejskim, a światem IslamuEgzotyka Maroko polega na wieloletnim funkcjonowaniu na styku różnych kultur; bogactwo wszechobecnej różnorodności barw,smaków, dźwięków i zapachów mocno stymuluje wyobraźnię. To właśnie tam, możemy spotkać najpiękniejsze rękodziełła świata. Fenicka ceramika, ręcznie robione dywany, berberyjskie naszyjniki, wyroby ze skóry. Oferta zdaje się być nieskończona. Nieskończony jest również entuzjazm zręcznych sprzedawców.Przygotowując się do wyjazdu, należy wyćwiczyć asertywność, albo być gotowym na wydanie dużej ilości pieniędzy. Naganiacze wyciągają cuda znikąd, mnożą przedmioty przed naszymi oczami, wymieniają całusy i uściski, więc pierwszą lekcją powinno być targowanie. Drugą, próba podążania za Marokańczykami do sklepów do których oni chodzą i miejsc w których się stołują. Z pewnością okaże się, że ceny dla turystów przewyższają wartość zakupów nawet dziesięciokrotnie.

Świat Królestwa MarokoW każdym przewodniku przeczytamy o niezliczonych możliwościach spędzania urlopu. Jeżeli planujemy wyjazd na własną rękę, weźmy pod uwagę życie kulturalne w Maroko. Międzynarodowy Festiwal Filmowy, Festiwal Muzyki Gnawa, Międzynarodowy Festiwal w Rabacie to tylko mały fragment atrakcji. Przed wyjazdem, koniecznie należy sprawdzić, które miasto warte jest odwiedzenia w tym okresie.

Nadmorskie i pustynne krajobrazy, lasy cedrowe i islamska architektura sprawiły, że wielu światowych reżyserów wybrało na lokalizację filmów Maroko. Uliczki Casablanki, wybrzeże Essaourii, piaszczyste wydmy w Merzogu M’Hamid czy kamienista pustynia w Hamadzie to tylko kilka miejsc, które warto zobaczyć na miejscu, aby poczuć się jak na planie filmowym.

Przygotowanie do wyjazduWyjazd do Maroko to nieskomplikowana sprawa. Przy wyjeździe krótszym niż 90 dni nie jest potrzebna wiza- niezbędny jest jednak dowód osobisty lub paszport. Najlepszą porą zdecydowanie będzie wiosna w okresie marzec-maj, lub jesień (wrzesień- listopad). Latem upały sięgają 50 stopni Celcjusza. Należy pamiętać o wzmożonej czujności przy piciu napojów z nieznanych źródeł.

Głównym językiem jest język arabski, w turystyce, częściej niż angielski używany jest francuski. Znajomość zwrotów grzecznościowych w tych językach, z pewnością pomoże nam podczas wizyty. Maroko jest krajem arabskim, w przypadku kobiet warto pamiętać o stosownym ubiorze podczas wycieczek- zbyt ostentacyjny ubiór może stać się powodem do zaczepek.