Apartamenty i domki letniskowe na Mazurach

Wynajem domów letniskowych & apartamentów na Mazurach: już od 23 € za noc


Tipps von unserer Reiseexpertin Ulrike Kraenz

Co warto zobaczyć na Mazurach?


Mazury to, obok morza i gór, jeden z najpiękniejszych zakątków Polski. Jest to kraina obfitująca w tysiące jezior (podobno jest tam ich aż 3000!), kilometry tajemniczych lasów i odludnych miejsc, które idealnie nadają się do wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku i pośpiechu. Tutejsza przyroda nie została skażona zanieczyszczeniami, ani dotknięta konsekwencjami rozwoju różnych dziedzin przemysłu. Poza tym, Mazury to także obszar pełen ciekawych miejsc, obiektów i zakątków, które są często i chętnie odwiedzane przez turystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Mikołajki – turystyczny raj, który skrywa tajemnicę


Zwiedzanie Mazur warto rozpocząć od miasteczka uważanego za perłę tutejszych okolic, czyli od Mikołajek. Choć liczy sobie ono zaledwie 4 tysiące mieszkańców, to jednak w lecie zamienia się w jedno wielkie centrum turystyczne, w którym odbywają się liczne koncerty, festiwale i spotkania. Pełno tu urokliwych kawiarenek, oryginalnych sklepików z pamiątkami, czy stoisk z bursztynami, a wszystko to znajduje się pośród sielskiej aury skrzących się jezior. Szczególną uwagę przyciąga tutejszy ryneczek, a w panującej na nim atmosferze z pewnością zakochał się już niejeden turysta. Co ciekawe, jego centralnym punktem jest fontanna przedstawiająca postać jednej z najważniejszych postaci tych okolic, słynnego króla Sielaw, o którym do dzisiaj krążą ciekawe legendy. Wystarczy poprosić miejscowych, a z chęcią opowiedzą jego barwną historię.

Spływ Krutynią i rozrywka w stylu country


Fani aktywnego wypoczynku, a zwłaszcza sportów wodnych, nie mogą zaś pominąć małej wioski Krutyń, leżącej nad rzeką Krutynią. W okresie letnim organizuje się tutaj wyjątkowe spływy kajakowe, liczące sobie nawet do 100 kilometrów, podczas których można cieszyć się krystalicznie czystą wodą, a w czasie postoju rozpalić ognisko i upiec kiełbaskę. Prawdziwą przygodą będzie także zwiedzanie Wojnowa, miejscowości słynącej z zabytkowej architektury, na którą składają się drewniane chałupy, prawosławna cerkiew, czy zespół klasztorny. Amatorzy dobrej rozrywki będą się zaś świetnie bawić w Mrągowie, w którym już od 28 lat organizuje się słynny festiwal muzyki country.

Chwila zadumy w Wilczym Szańcu


Podróżując po Mazurach warto zatrzymać się również w Wilczym Szańcu, będącym niegdyś główną siedzibą Hitlera. To miejsce niewątpliwie wywołuje emocje oraz skłania do zadumy.

Ulubione cele podróży na Mazurach