Domy wakacyjne & Apartamenty
Nowa Zelandia

Nasza oferta 2 Domy wakacyjne & Apartamenty w Nowej Zelandii - . Zarezerwuj niedrogi urlop - bez opłat dla pośredników!

Usuń filtry
Usuń filtry
2 wyniki
Domek letniskowy Te Koru I

Domek letniskowy Te Koru I

max. 6 85 m² 3 Syp. 1 Łaz.

Apartament Te Koru II

Apartament Te Koru II

max. 2 38 m² 2 Syp. 1 Łaz.

Co zwiedzać w Nowej Zelandii?


Kraj Białej Chmury


Podróż do Nowej Zelandii to dla wielu z nas wyprawa marzeń. Tylko w tym miejscu można podziwiać magiczny widok białych i wyjątkowo długich chmur roztaczających się nad Alpami Południowymi. Nic więc dziwnego, że Maorysi, czyli pierwotni mieszkańcy tych ziemi, zwykli określać je jako Kraj Długiej, Białej Chmury. Pobyt tutaj to niepowtarzalna okazja do upajania wspaniałą naturą, a także skosztowania wód źródlanych, które według powszechnej opinii należą do najczystszych na świecie.
Kraina w wielu regionach obfituje także w pastwiska, na których spokojnie pasą się owce, stąd drogi są w większości ogrodzone tak, by nie zakłócać spokoju tych zielonych terenów. Każdy, kto miał to szczęście i odwiedził Nową Zelandię przyznaje, że w miejscach takich jak to, po prostu chce się żyć.

Natura i zabytki


Kraj liczy sobie niecałe 270 tysięcy kilometrów kwadratowych, na których mieszka łącznie około 4 milionów ludzi. Obfituje on w tak ogromną ilość fascynujących miejsc i obiektów, iż wybierając się tutaj w niezapomnianą podróż, należałoby najpierw dokładnie zaplanować co należy zwiedzić w pierwszej kolejności. Trzeba przyznać, że wybór nie jest łatwy, jednak większość turystów i podróżników wskazuje na kilka kluczowych rejonów, które koniecznie trzeba odwiedzić. I tak, kinomani, ale nie tylko, z pewnością nie pominą wszystkich tych nowozelandzkich scenerii, w których kręcono jeden z najsłynniejszych filmów na świecie, czyli „Władcę Pierścieni”. Warto też udać się do słynnej latarni mieszczącej się w Cape Reinga, która jest symbolicznym łącznikiem pomiędzy Pacyfikiem, a Morzem Tasmana. Innym obowiązkowym punktem jest magiczna, mieszcząca się w Wai-O-Tapu, kraina gejzerów oraz gorących źródeł zwana Champagne Pool. Niemałą atrakcją jest ponadto wizyta w Parku Narodowym Tongariro, który powstał już w 1887 roku i jest najstarszym na świcie parkiem narodowym - zaraz po Yellowstone, który jest zlokalizowany w Ameryce.

Wellington


Spośród typowo miejskich rozrywek obowiązkową propozycją jest natomiast zwiedzanie stolicy Nowej Zelandii, a więc urokliwego miasta Wellington. Z kolei wielbiciele dobrego wina na pewno nie pominą regionu Marlborough.