Apartamenty i domki letniskowe w Rzymie i okolice

Wynajem domów letniskowych & apartamentów w Rzymie i okolice: już od 46 € za noc

Inne popularne regiony w Rzymie i okolice

  1. Rzym
  2. Ladispoli
  3. Anzio
  4. Ardea
  5. Genzano di Roma

Co warto robić i zobaczyć podczas wizyty w Rzymie?


„Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” to przysłowie nie jest obce żadnemu turyście, który wyruszył z zamiarem odwiedzenia wiecznego miasta. Początki powstania Rzymu sięgają czasów starożytnych. Obecnie ta włoska stolica jest jedną z największych metropolii europejskich, którą co roku odnotowuje coraz większy odsetek osób ją odwiedzających. Rzym położony jest w samym środku kraju. Na prawym brzegu Tybru, rzeki przepływającej przez wyżej wspomniane miasto znajduje się Watykan, występujący w charakterze enklawy. Rzym jest synonimem wielowiekowej historii. Świadczą o tym starożytne ruiny, fontanny, pomniki, rzeźby oraz szerokie place, oblegane przez turystów. Ponadto niezliczone ilości małych kawiarenek ulokowanych w wąskich uliczkach są idealnym miejscem na zasmakowanie włoskich potraw, spróbowanie prawdziwej espresso. Odpowiednim okresem na zwiedzanie Rzymu jest kwiecień bądź październik, wtedy natężenie turystów nie jest tak ogromne jak w pozostałych miesiącach. Wieczne miasto bogate jest w kilka elementarnych miejsc, które obowiązkowo trzeba odhaczyć na mapie podróżnika.

Watykan- miejsce prorocze


Watykan jest państwem- miastem, zajmującą znaczną część terytorialną Rzymu. Ponadto jest najmniejszym krajem świata biorąc pod uwagę jego powierzchnię. Pełni rolę siedziby najwyższych władz Kościoła katolickiego. Jest miejscem rezydencjalnym papieża. Bazylika i plac Świętego Piotra są centralnymi punktami Watykanu, gdzie przebywają wierni z najodleglejszych zakątków świata. Wartymi odwiedzenia są Papieska Akademia Nauk, Obserwatorium Watykańskie, a także Ogrody Watykańskie.

Nie zapomnij o monecie- czyli słów kilka o fontannie di Trevi


Jedna z najpopularniejszych fontann świata. Wykonana w dobie baroku, przez słynnego rzeźbiarza Nicolo Salvi. Przedstawiająca postać Neptuna w towarzystwie morskich bóstw. Według legendy; każdy kto myśli o ponownym odwiedzeniu wiecznego miasta musi rzucić monetę do wody. Warunkiem spełnienia życzenia jest ustawienie się tyłem do fontanny.

Ulubione cele podróży w Rzymie i okolice