Apartamenty i domki letniskowe w regionie Wenecji

Wynajem domów letniskowych & apartamentów w regionie Wenecji: już od 21 € za noc

Wenecja - co zwiedzić?


Wenecja to prawdziwie magiczne miasto i wielka duma Włochów. Nie bez powodu jest ono zaliczane do grona najbardziej romantycznych zakątków Europy. Misternie zdobione zabytki, wąskie, klimatyczne uliczki, malownicze kanały wraz z eleganckimi gondolami oraz skrząca się w słońcu woda – to wszystko sprawia, że Wenecja przez cały rok przyciąga wszystkich zakochanych, a także pojedynczych turystów, którzy pragną chłonąć niepowtarzalny klimat miasta.

Urok weneckich zakątków


Ludzie, którzy choć raz zawitali do tego włoskiego miasta, zgodnie twierdzą, że kilkudniowy pobyt to zdecydowanie za mało, aby móc ze spokojem obejrzeć wszystkie interesujące miejsca i obiekty. Podobno większość osób wyjeżdża stąd z poczuciem niedosytu, deklarując, że na pewno jeszcze tu wrócą. Tego rodzaju opinie są najlepszym dowodem na wyjątkowość Wenecji. Chcąc jak najlepiej wykorzystać spędzony tutaj czas warto więc odpowiednio wcześniej przygotować sobie plan zwiedzania, tak by nie pominąć najważniejszych punktów na mapie miasta.

Rejs na Canal Grande i zabytki Świętego Marka


Wędrówkę po Wenecji dobrze jest rozpocząć od Canal Grande, pochodzącego jeszcze z XV wieku wielkiego kanału, a dokładnie cieśniny, która liczy sobie prawie 4 kilometry długości i dzieli miasto na dwie części. Po kanale regularnie kursują gondole, a także tramwaje i taksówki wodne, którymi przejażdżka stanowi prawdziwą frajdę i niezapomnianą przygodę. W tych okolicach znajduje się także mnóstwo kościołów i pałaców, spośród których każdy warty jest choćby pobieżnego obejrzenia. Spośród całej listy interesujących obiektów w sposób szczególny należy wyróżnić Plac Świętego Marka, Pałac Dożów, Dzwonnicę Świętego Marka (wysoką na niemal 100 metrów i będąca najwyższą budowlą miasta), czy Most Rialto, który znajduje się nad wspomnianym Canal Grande.

Spacer wąskimi uliczkami i wyprawa na małą wysepkę


Obowiązkowym przystankiem podczas zwiedzania jest także słynne nadbrzeże weneckie, zwane Riva degili Schiavoni, do którego prowadzą, wąskie urokliwe uliczki. Wyjątkowo przyjemnym miejscem jest również Murano, maleńka wysepka w pobliżu Wenecji, do której można dopłynąć w niecałe pół godziny, wyruszając z Placu Świętego Marka.