Apartamenty i domki letniskowe na Peloponezie

Peloponez to idealne miejsce na urlop nad morzem połączony ze zwiedzaniem kultury antycznej. Wynajmijcie jeden z 117 domków letniskowych i apartamentów i rozkoszujcie się wspaniałymi wakacjami nad krystalicznie czystym greckim morzem.

Wynajem domów letniskowych & apartamentów na Peloponezie: już od 24 € za noc

Inne popularne regiony na Peloponezie

 1. Arkadia
 2. Argolida
  • Thermisia
 3. Korinthia
 4. Lakonia
  • Monemvasia
 5. Messinia
  • Aghia Triada,
  • Chranoi Loga,
  • Finikounda,
  • Gargarou,
  • Kyparissia
 6. Elis
  • Kastro,
  • Kakovatos

Jakie atrakcje ma dla nas Peloponez?


Peloponez jest półwyspem należącym do Grecji. Jest jedną z najmniej obleganych krain geograficznych tego mitycznego państwa. Na całym terytorium żyje zaledwie około 1 mln mieszkańców. Dzięki nieingerencji człowieka, Peloponez do dziś zachwyca niezwykłą naturą, bujną roślinnością oraz pięknymi plażami z przejrzystą wodą. Urokliwe widoki, które można obserwować z wysokości zachwycą każdego, kto skusi się na jej poznanie. Z wielu stron rozlegają się plantacje pomarańczy dojrzewających w słońcu oraz gajów oliwnych. Żaden inny region w Grecji nie przykuwa tak silnej uwagi, co Peloponez. Antyczne ruiny są cennymi pozostałościami, które stanowią wyjątkową spuściznę dziedzictwa kulturowego. Wynajmijcie domek z basenem na Peloponezie i rozkoszujcie się spokojnym urlopem i piękną przyrodą Grecji.

Śladami Afrodyty – słów kilka o Koryncie


Aby zagłębić się w historię starożytnej Grecji należy udać się do Koryntu, miejsca przez wieki nieoszczędzanego przez liczne trzęsienia ziemi oraz najazdy wrogich wojsk. Według legendy założycielem miasta był Syzyf, który rozgniewał Zeusa i został przez niego ukarany. Jego bolączką było wnoszenie na górę potężnego kamienia, który ponownie wracał na swoje dawne miejsce. Centralnym punktem miasta jest dorycka świątynia Apolla, której niektóre części zachowały się do dzisiaj. Nieopodal antycznych ruin, w miejscu gdzie stała świątynia Afrodyty, znajduje się punkt widokowy, z którego można obserwować panoramę Koryntu.

Odludna prowincja – Mani


Mani jest kolejnym miejscem w Grecji, skrywającym moc tajemnic. Uważane jest za najdzikszy region na całym Peloponezie. Jako jedyny zdołał uchronić się przed ludzką ingerencją. To co wyróżnia Mani od innych miast to ilość mieszkalnych wieży, które przez wieki wznoszone były przez zamożne klany. Reguła była jedna, najistotniejsze były wymiary wieży, ponieważ wysokość była wyznacznikiem pozycji życiowej. Największa ilość wieżyczek znajduje się w Vathii, liczy ich aż 35. Ewenementem było wznoszenie budynków na wysokości 5 pięter, co w Grecji było nie zwykle rzadkie. Obecnie znajdują się tam hotele oraz restauracje. Ponadto brukowe uliczki zachęcają turystów do długich spacerów i podziwiania niezwykłej architektury.

Urlop nad morzem na półwyspie Peloponez to gwarancja udanego wypoczynku. Zarezerwujcie prywatny domek letniskowy lub apartament, na przykład w Lakonii lub Arkadii, a spędzicie niezapomniany urlop w tych cudownych okolicach. Przwatne kwatery cieszą się tutaj dużą popularnością i pozwalają zaczerpnąć prawdziwego greckiego klimatu.