Apartamenty i domki letniskowe w Salzburgu i okolicach

Wynajem domów letniskowych & apartamentów w Salzburgu i okolicach: już od 46 € za noc

Kilka powodów żeby odwiedzić Salzburg


Salzburg to jedno z najpiękniejszych, a jednocześnie najbardziej wiekowych miast w Austrii. Liczy sobie ono 1317 lat i przez cały rok przyciąga turystów spragnionych romantycznego klimatu wąskich uliczek, monumentalnej architektury, czy interesujących wydarzeń kulturalnych.

Fragment światowego dziedzictwa kultury


Należy podkreślić, że Salzburg to swego rodzaju mekka dla wszystkich miłośników muzyki klasycznej, bowiem to właśnie tutaj urodził się wybitny kompozytor, sam wielki Wolfgang Amadeusz Mozart. Warto więc odwiedzić to miasto choćby z tego powodu, by złożyć wizytę w domu-muzeum tego słynnego artysty. W dodatku, Salzburg może poszczycić się wyjątkowo urokliwą starówką, a także imponującą liczbą kościołów zaprojektowanych w barokowym stylu. Nic dziwnego, że miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, ciesząc się sławą najbardziej oryginalnego zakątka Starego Kontynentu. Interesującą atrakcją Salzburga jest także kolejka, którą da się wjechać na położną wysoko twierdzę Hohensalzburg. Co więcej, z tego miejsca można delektować się malowniczym widokiem na miasto i otaczające je góry. Turyści przepadają ponadto za wizytami w Pałacu Mirabell, którego wizytówką i znakiem rozpoznawczym są piękne i bardzo zadbane ogrody.

Mozartowskie słodkości


Poza tym, Salzburg kusi oryginalnymi smakołykami, słodkościami, które stanowią prawdziwe rozkosze dla podniebienia. Będąc tutaj, koniecznie trzeba spróbować tak zwanej mozartowskiej czekoladki, na którą składają się trzy delikatne, rozpływające się w ustach warstwy: marcepanowa, pistacjowa oraz nugatowa. Te smakołyki mają postać kuleczek, które nabija się na specjalne pałeczki. Co istotne, delicji tego rodzaju można skosztować jedynie w Salzburgu, bowiem tylko tutejsi cukiernicy (i też nie wszyscy) znają ich tajemną recepturę.

Coś dla wymagających


Miłośnicy osobliwych, nieco awangardowych atrakcji z pewnością będą zaś usatysfakcjonowani wizytą na salzburskim lotnisku. Znajduje się na nim oryginalny hangar, w którego wnętrzu kryje się prawdziwe królestwo austriackiego miliardera, Dietricha Mateschitza (założyciel koncernu Red Bull). Można tam podziwiać drogie samoloty i helikoptery, bolidy, a także motocykle. Hangar słynie także z wyjątkowo ekskluzywnej restauracji. Trzeba przyznać, że to prawdziwa, choć kosztowna, gratka dla wielbicieli luksusu na najwyższym poziomie.