Ulubione gości
Super lokalizacja
Lśniąco czyste mieszkanie
Rekomendacja: 100%
41 razy dodany do ulubionych
od ponad 8 lat online
Ulubione gości
Opis
Dom Skogskvarn to duży, nowoczesny dom wakacyjny zbudowany z 1991 roku o powierzchni mieszkalnej około 160 metrów kwadratowych. Mogą z niego korzystać również pojedyncze osoby, ale idealnie nadaje się dla rodziny z dziećmi. Ze względu na wielkość i liczbę sypialni (6 sypialni - max. 10 łóżek), jest idealny na rodzinne wakacje z przyjaciółmi, a nawet rodzicami / teściami (i być może podzielić się kosztami!)
Cała tylna część domu została dobudowana w 2000 roku.
Dom jest w pełni wyposażony, dostępna jest nawet zmywarka do naczyń. Tylko pościel / ręczniki / ręczniki do herbaty muszą być przywiezione przez najemcę! Na parterze znajduje się kuchnia / salon / jadalnia (z kominkiem), 4 sypialnie i łazienka z prysznicem, wanną, toaletą i ogrzewaniem podłogowym.
Na piętrze znajdują się jeszcze 2 sypialnie i mała toaleta z umywalką.
Kuchenka elektryczna z płytą ceramiczną i piekarnikiem, mikrofalówka, ekspres do kawy, toster, naczynia / sztućce, lodówka - zamrażarka i niemiecka telewizja satelitarna są oczywiście dostępne. Do użytku są również niektóre małe urządzenia, takie jak blender, urządzenie do gotowania jaj i waga kuchenna.
Od września 2018 roku dostępna będzie przytulna sauna WOOD HEATED! Oferuje on miejsce dla 6 - 8 osób i może być wynajęty za 1000,- SEK / tydzień ( 1500,- SEK 2 tygodnie )! Ta sauna jest oczywiście na zewnątrz i gwarantuje wysoki współczynnik zabawy!
Drewno opałowe do sauny i/lub pieca w domu dostarczane jest w workach i rozliczane według zużycia (worek 70,- SEK),
ale można też kupić samemu w sklepie z narzędziami.
Niestety, zdjęcia nie oddają tego, jak przestronny i jasny jest w rzeczywistości dom w środku!
Do 2016 roku na stałe mieszkała tam szwedzka rodzina.
Dom kupiliśmy dopiero pod koniec 2016 roku i przygotowaliśmy go do wynajmu, wyposażyliśmy i wyremontowaliśmy
Czyli: materace, kołdry i poduszki, naczynia, sztućce, garnki itp. zostały zakupione NOWE przez nas.
Wszyscy, którzy do tej pory zarezerwowali dom byli zaskoczeni i czuli się bardzo komfortowo - niektórzy z nich już kilka razy rezerwowali ponownie!
Nieruchomość graniczy z przodu z drewnianym płotem, a z boku z żywopłotem, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci podczas zabawy,
ale nie jest hermetycznie "zamknięty"... ;o)..!
Miejsc do spania
Pokoje i Wyposażenie
Oto, co oferuje to zakwaterowanie
Miejsc do spania
Wewnątrz
Na zewnątrz
Dla rodzin
Dla psów i zwierząt domowych
Usługi
Inne wyposażenie
Idealny dla
Dojazd/lokalizacja
Dojazd i odległości
Plaża 1 kilometr
1 kilometr
Jezioro 1 kilometr
1 kilometr
odległość do najbliższego sklepu 6 kilometr
6 kilometr
odległość do najbliższego lotniska 45 kilometr
45 kilometr
odległość do najbliższego dworca 12 kilometr
12 kilometr
odległość do najbliższego zjazdu z autostrady 70 kilometr
70 kilometr
Miejscowość i położenie obiektu
Dom położony jest w Skogsryd, około 25 km na północny wschód od Tingsryd, 5 km za Linneryd na granicy z Lessebos kommun. ( Lessebo z kilkoma dobrymi obiektami handlowymi / apteka / stacja benzynowa / pizzeria itp. 12 KM. )
Dzięki dobrej lokalizacji w południowej Szwecji, bardzo szybko dostępne przez E22 ( w Szwecji tylko około 3 - 3,5 godziny jazdy ), dom Skogskvarn jest idealnym punktem wyjścia dla ciekawych eksploracji w przyrodzie Småland lub do niezliczonych "miejsc turystycznych" w tym, co jest prawdopodobnie najpiękniejszym obszarem w Szwecji, zwłaszcza dla dzieci!
Znajdziecie tu Państwo duży, nowoczesny dom wakacyjny wybudowany od 1991 roku o powierzchni mieszkalnej około 160 m2 na działce o powierzchni około 3500 m2 w absolutnej bliskości natury. ( Innymi słowy: Otwórz drzwi i wyjdź do lasu ;o)...! ) Front domu i trawnik / miejsce zabaw dla dzieci ( huśtawka i piaskownica! ) są skierowane na południe - więc cały dzień w słońcu! Zachód słońca można podziwiać z lampką wina na tarasie od strony zachodniej!
Jest to ostatni dom w idyllicznej wsi "Skogsryd" na "wiejskiej drodze", która ma bardzo mały ruch i jest idealna do jazdy na rowerze - nawet z dziećmi. (zobacz zdjęcia!) Piękne miejsca do kąpieli - również bardzo odpowiednie dla mniejszych dzieci - można szybko dotrzeć pieszo lub rowerem!
Proszę kliknąć na "zdjęcie satelitarne" na mapie. Jak widać ( tylko tam! ) rzeka "Ronnebyå" płynie zaledwie kilka metrów za domem. Jeśli powiększysz, zobaczysz, że dom otoczony jest lasami, rzekami i jeziorami
W kierunku północnym przez Veden- i Knäsjö do jeziora Rottnen, które jest również bardzo piękne, w kierunku południowym przez nietkniętą przyrodę do Hammaren i jeziora Viren - i jeszcze dalej do miasta Ronneby i ujścia Morza Bałtyckiego
Tingsryd i Växjö są niedaleko, a na wyspę Olandię i Morze Bałtyckie można dotrzeć w zaledwie około godzinę jazdy
Do "Pippi Pończoszanki" też jest tylko około 2 godzin jazdy. Jednak samochodem, a nie kanadyjką ;o)...!
Możliwości spędzania czasu
Wytyczne
Usługi dodatkowe/opcjonalne
Uwagi wynajmującego
| Kaucja: | 200 € |
| Zadatek: | 30 % przy rezerwacji |
| Reszta zapłaty: | 6 tygodni przed przyjazdem |
Informacje o dodatkowych kosztach:
| Obecnie (22 sierpnia) pobieramy 3 SEK / Kwh energii elektrycznej, generalnie TYLKO AKTUALNE zużycie według BIEŻĄCEJ ceny energii elektrycznej. Trochę życzeniowo i właściwie nie po naszemu...ale co zrobić...;o)...? PRAWDA to będzie! Zwierzęta domowe (max. 2) po 250,- SEK / tydzień Możliwy wynajem długoterminowy w innych stawkach! |
Pozostałe informacje:
Może dobrze wiedzieć, zwłaszcza dla "nowych przybyszów do Szwecji": my sami mieszkamy w Skogsryd przez cały rok - tylko około 1,5 KM od domu Skogskvarn i mówimy po niemiecku.
Oczywiście macie Państwo swój spokój i ciszę - ale gdyby coś się stało, to szybko można się do nas dodzwonić i możemy pomóc na miejscu!
Ważne: Proszę wpisać - przed rezerwacją - w kalkulatorze cenowym pożądany okres i liczbę osób, z którymi chcą Państwo przyjechać!
Dom kosztuje w sezonie głównym WIĘCEJ niż 690,- € !!!...;o)...!
Dom Skogskvarn oferuje idealne warunki do ucieczki na kilka dni od zgiełku dnia codziennego.
Z 3 stron posesji, również bezpośrednio przy rustykalnym miejscu na ognisko lub grilla, zaczyna się bezpośrednio przyroda / las.
Od września 2018 roku do dyspozycji gości będzie również sauna opalana drewnem dla maksymalnie 8 osób - którą również można wynająć.
Idealne miejsce, aby cieszyć się naturą i po prostu odpocząć - zawsze znajdujemy ślady łosia w śniegu! Teraz łoś zajął nawet kupkę obok kominka ;o)...! Jesienią jest mnóstwo jagód i grzybów, które czekają na zebranie! Kanadyjki są dostępne - ale można je również przynieść ze sobą!
Łódź wiosłowa (aluminiowa łódź wędkarska Linder 440!) kosztuje 1500,- SEK / tydzień, silnik elektryczny z akumulatorem i ładowarką 500,- SEK / tydzień! Kajak 4 osobowy 1200,- SEK / tydzień, kajak 2 osobowy kosztuje 900,- SEK / tydzień. Miejsce na łódkę znajduje się około 500 metrów od domu. Można przynieść własny silnik elektryczny lub spalinowy (max. 5 KM). W Ronnebyå, w Skogsrydsjö, w Hammaren- i Virensee można łowić szczupaki, sandacze, okonie, ruty, liny i białą rybę. Zezwolenia na wędkowanie są dostępne za niewielką opłatą w sklepie spożywczym w Linneryd (zdobądź je sam!)
Jeśli przyjeżdżasz z Malmö / Trelleborg, jazda do domu jest tylko około 3 godzin.
Szczególnie w miesiącach zimowych możemy sobie również wyobrazić "wynajem długoterminowy" dla potencjalnych emigrantów lub mechaników pracujących w okolicy. Oczywiście obowiązują wtedy inne ceny!
Uwaga TRECKERFRIENDS! Sprzedajemy również niemieckie ciągniki weteranów, zawsze mamy mały wybór "cream of the crop" w magazynie! (z lat 1939 - 1972) Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego (również rzadkiego) wyślij nam maila lub zadzwoń! Możliwy transport do Niemiec!
Dlaczego nie połączyć zakupu ciągnika dla weteranów z kilkudniowym urlopem w Szwecji ;o)...?
Już teraz przyjmujemy rezerwacje na rok 2023/24! W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 0046-478-15085
Dostępność
wolny zajęty Dzień przyjazdu/odjazdu
Ostatnia aktualizacja: 07.05.2026
9 recenzji
Ocena ogólna
Lipiec 2022
Ingrid K. z Rabenau
Wakacje w lipcu 2022 r
Dom jest piękny i w spokojnej lokalizacji. Ale idealny, by dotrzeć do każdego celu dnia. Bardzo pomocny był folder powitalny dostarczony przez właściciela. Wszystko jest bardzo czyste, zadbane i w dobrym stanie. Łóżka są bardzo wygodne i bardzo dobrej jakości. Wszystko co potrzebne (naczynia, grill itp.) jest obficie dostępne. Zabraliśmy ze sobą nasze dwa psy. Oni również byli bardzo zadowoleni z domu ;-) Wynajmujący są bardzo przyjaźni, ugodowi i otwarci
Od 1987 roku spędzamy wakacje w Szwecji i możemy powiedzieć, że ten dom jest w naszym top 3. Jest to bardzo zalecane. W każdej chwili wynajęlibyśmy go ponownie.
Polecany dla: Urlop typu Adventure, Rodziny z dziećmi, Urlop z czworonogiem, Kultura & Zwiedzanie, Plażowanie
Sierpień 2021
Manfred J. z SH
piękne wakacje w Szwecji
Spędziliśmy nasze wakacje w domu Skogskvarn po raz drugi po 2019 roku i czuliśmy się bardzo dobrze. Dom i lokalizacja bardzo nam się podobały. Można się tutaj świetnie zrelaksować i zwiedzać okolicę na rowerze. Właściciele są bardzo mili i pomocni i dali nam świetne wskazówki dotyczące wycieczek rowerowych. Na pewno tu wrócimy.
Lipiec 2021
Jürgen P. z 48465 Schüttorf
Najpiękniejsze tygodnie w roku
Wreszcie znów wakacje w Szwecji. Do Szwecji przyjeżdżamy regularnie od 2007 roku i jesteśmy stałymi gośćmi u naszego właściciela. Zawsze byliśmy bardzo zadowoleni ze wszystkich domów. Tu, w Skogskvarn, znowu przyjechaliśmy. Dom jest po prostu idealny, zarówno lokalizacja jak i komfort nas przekonują. Właściciel jest doskonały pod każdym względem. Niczego nie brakuje, a obsługa jest świetna. Nawet gdy zabrakło śrubki do mojego sprzętu sportowego, problem został rozwiązany pół godziny później. Świetny czas reakcji! Wspaniale było się zrelaksować na leżakach w przednim ogrodzie. Okolica była idealna dla naszych wycieczek rowerowych. Gospodarz załatwił nam również pogodę ;-) Możemy polecić ten dom bez zastrzeżeń.
Polecany dla: Rodziny z dziećmi
Lipiec 2021
Marko und Kathrin R. z Dautphetal
... szwecja znowu i znowu!!!
Sześcioro z nas wyruszyło do Szwecji. W końcu znowu wakacje po tym całym Coronie back-and-forth.
Dom jest naprawdę ogromny z przytulnymi sypialniami i dużą ilością miejsca w szafach. Kuchnia jest bardziej niż obficie wyposażona, a przylegający do niej taras zachęca do odpoczynku. Wokół domu jest dużo miejsca, gdzie można zagrać w szachy z Wikingiem, grillować lub urządzić ognisko.
Wypożyczyliśmy też parę kajaków, a dostęp do wody był niedaleko i łatwy do osiągnięcia. Jednak komary nas "zjadły", że tak powiem, dlatego nie wychodziliśmy zbyt często. Ale zdecydowanie warto. Dzięki siatkom na muchy nie mieliśmy jednak w domu ani jednego komara. TOP, bo jeśli kiedykolwiek byliście w Szwecji, to będziecie się cieszyć, gdy w pobliżu nie będzie wisiał żaden komar.
Dobrze wypoczęliśmy i dzięki super miłym gospodarzom mieliśmy wspaniały urlop w Skogskvarn.
Mieli mnóstwo pomysłów na to, co można robić w okolicy.
Bardzo dziękuję za wszystko Monie i Ulli i trzymajcie się dobrej roboty.
Polecany dla: Rodziny z dziećmi
Lipiec 2021
Sabina B. z Berlin
Miejsca relaksu
Przyjemni gospodarze. Dom zapewnia absolutny spokój dzięki swojej lokalizacji. Posiada wszystko, czego potrzeba.
Polecany dla: Urlop typu Adventure, Rodziny z dziećmi, Urlop z czworonogiem
Kontakt
Rodzina U. Hübers
Gospodarz od: 19.02.2018
odsetek odpowiedzi: 90%
czas odpowiedzi: poniżej 1h
Kontakt w językach: Niemiecki, Angielski, Schwedisch
Numer obiektu: 115390
Więcej obiektów, które mogą Ci się spodobać
Linneryd, Szwecja Południowa, Szwecja
Linneryd, Szwecja Południowa, Szwecja
Hovmantorp, Szwecja Południowa, Szwecja
Pozostałe informacje
Domy i mieszkania wakacyjne w Szwecji
Domy i mieszkania wakacyjne w południowej Szwecji
Numer obiektu: 115390
Ostatnia aktualizacja: 08.05.2026
Ogłoszenie jest aktywne od: 8 lat, 2 miesięcy
URL: https://www.domy-letniskowe.com/115390.htm
Rodzina Ulli und Mona Hübers
Sjöholmen Skogsryd
36297 Linneryd
004647815085
«Skogsryd Skogskvarn» uzyskał ocenę 4.9 (w skali od 1 do 5) na podstawie 9 recenzji oddanych przez gości.